تبلیغات
*** تبادل لینک رایگان *** - اطلاعاتی درباره پیج رنک
اطلاعاتی درباره پیج رنک

پیج رنکینگ چیست و برای چیست؟

در مورد این واژه و تعریف آن باید به سالها قبل برگردیم که با گسترش سرطانی اینترنت و فضای وب رقابت بر سر کسب بازدید کننده­های بیشتر و درنتیجه درآمد بیشتر شدت گرفت. در این میان حدود ۹۵% از بازدیدکنندگان برای راهیابی به سایت مورد نظر خود از موتورهای جستجو (Google، Yahoo) و … استفاده می­کردند. اما مسئله اصلی در اینجا آن بود که مثلاً اگر فردی کلمه ماد را جستجو می­کرد و آن کلمه در صد سایت وجود داشت، کدام سایت­ها در اول لیست جستجو قرار می­گرفتند و این خود نکته­ی بسیار مهمی بود. زیرا بازدیدکنندگان اغلب سایت مورد نظر خویش را در سایت اول لیست انتخاب می­نمودند و به این ترتیب سایت­های دیگر عملاً شانسی برای جذب بازدید کننده۹۰% از جستجوها در ایران توسط گوگل انجام می­شود، پیج رنکینگ برای صاحبان سایت­های ایرانی اهمیت بیش از پیشی دارند. من نیز در ادامه راه­های افزایش و نحوه رتبه بندی را برای شما خواهم نوشت اما در پایان می­خواهم یک نکته جالب درباره پیج رنکینگ بگویم و آن اینکه در تمام دنیا فقط دو سایت دارای پیج رنکینگ ده هستند. یکی Google و دیگری یک سایت دولتی آمریکا می­باشد نداشتند و این خود اهمیت اول تا دهم بودن را نشان می­داد اما این رتبه بندی که توسط موتورهای جستجو اعمال می­شد، خیلی درست و منطقی نبود تا اینکه بزرگترین موتور جستجوی جهان که همان Google باشد سیستم رتبه­بندی خود را با نام پیج رنک یا پیج رنکینگ را ساخت و مورد استفاده قرار داد. این سیستم با توجه به یک سری پارامترهای منطقی یک نمره بین یک تا ده را به هر سایت می­دهد که آن خود معیاری برای ترتیب قرار گیری سایت­ها در لیست جستجو­هاست و با توجه به حرکت جامعه ایران به سوی تجارت الکترونیک در سالهای اخیر همچنین توجه به اینکه حدود

لینک­ها:

ابتدا بهتر است که تعریفی از لینک داشته باشیم: لینک در واقع یک میانبر است که ما را از سایت لینک دهنده به سایت لینک گیرنده منتقل می­کند و این واژه در پارسی به پیوند ترجمه شده است. گوگل لینک را به عنوان یک امتیاز یا رأی تلقی می­کند که سایت لینک دهنده به سایت لینک گیرنده می­دهد و البته باید توجه داشت که صرفِ دادنِ یک لینک به سایت شما کافی نیست بلکه باید ابتدا آن لینک توسط گوگل مورد تائید قرار گیرد و برای دانستن اینکه آیا شما لینک تائید شده­ای در گوگل دارید یا خیر باید عبارت زیر را در گوگل سرچ (Search) نمائید.

link:yoursite.com

در عبارت بالا به جای ( yoursite.com ) آدرس سایت یا وبلاگ خود را بنویسد.

به این لینک­های تأیید شده (بک لینک) می­گویند اما برای گرفتن لینک از سایت­های دیگر چه بایدکرد؟

1) برای این کار راه­های مختلفی وجود دارد که از آن­ها می­توان به خریدن لینک و تبادل لینک اشاره کرد. در روش اول به سایت­هایی با رتبه گوگل بالا مقداری پول که میزان آن توافقی است می­دهید  و سایت مورد نظر لینک شما را در جای مناسب از سایت خود برای مدت مشخص (با توجه به توافق قبلی) قرار می­دهد ولی در روش دوم شما با یک صاحب سایت دیگر توافق کرده و شما لینک او و او لینک شما را در سایت­های خود قرار می­دهید، در مقایسه این دو روش به نظر می­رسدکه روش دوم بهتر باشد. چون هم به پول نیاز ندارد و هم محدودیت زمانی ندارد. البته باید توجه داشت که تأثیر اولی بیشتر است تا اینجا که گفته شد لینک­های ورودی به سایت برای شما اثر مثبت داشته و باعث صعود رتبه­ شما می­شود اما باید به این نکته توجه داشت که لینک­های خروجی زیاد می­توانند بسیار مضر باشند و موجب اُفت شدید رتبه گوگل شما شوند.

طراحی سایت و در واقع سیستم مورد استفاده شما:

این مورد یکی از نکات اصلی در افزایش رتبه گوگل شماست به این ترتیب که شما می­توانید با یک طراحی اصولی سایت خویش و بهینه­سازی مناسب آن برای موتورهای جستجو رتبه خود را به صورت و خشم­گیری افزایش دهید، البته به علامت تخصصی بودن طراحی و بهینه­سازی سایت­ها به صورت اختصاصی، توسط افراد متخصص بسیار گران است و اغلب افراد با دانلود رایگان می­توان آنها را از اینترنت دریافت و در هاست سایت مورد نظر نصب کرد اما انتخاب بهترین این سیستم­های رایگان نیز خود از موارد مهم است که باید با دقت و متناسب با خدمات و موضوع سایت شما باشد.

ارزش مطالب و خدمات شما:

چیزی که همه مدیران سایت­ها به آن اذغان دارند این است که هرکس چنانچه بهترین طراحی و زیبایی را در سایتش داشته اما مطالب و خدمات با ارزشی ارائه ندهد با بازدید کم و ناچیزی روبه­رو می­شود، اما موضوع مورد بحث ما بازدید نیست. ما به دنبال رتبۀ گوگل هستیم. رابطۀ بین خدمات و مطالب با ارزش و افزایش رتبۀ گوگل رابطه­ای ظریف و حساس است که من آن را در قالب یک مثال و تجربه­ای شخصی برای شما شرح می­دهم:

مثال: «من چندی پیش صفحه اول همین مقاله را در وب شخصی خود قرار دادم و در زیر آن از صاحبان سایت­هایی که این مطالب را در سایت خود قرار می­دهند، خواستم که لینکی در زیر نوشته به پاس منبع آن به من بدهند بعد از اینکه یک هفته 10 لینک از این طریق به وب سایت من داده شد»

در مثال بالا مشاهده شده گردید، یک نوشته جدید که در حد کیفی متوسطی قرار دارد  در زمان کم تعداد زیادی لینک برای سایت ارائه دهنده به ارمغان می­آورد حال شما تصور کنید اگر یک  مدیر سایت در هفته چندین نوشته در همین حد را در سایت خود ارائه نماید چند یا شاید چندصد لینک دریافت خواهد کرد!!؟

با توضیحات داده شده در قسمت لینک­ها شما به اهمیت آن­ها واقف شده­اید درمورد خدمات مناسب نیز به همین صورت اما با روشهای متفاوت می­توان در رتبه سایت شما افزایش چشمگیری ایجاد کرد.

عُمر سایت یا وبلاگ شما:

سابقه و تاریخ شروع به کار دامنه شما در اینترنت از نظر گوگل بسیار مهم است به صورتی که اگر دامنه شما در عرض چندین سال فعال باشد از نظر گوگل یک جایگاه خاص خواهد شد «در مورد سایت­ها بیشتر صدق می­کند» و شما با یک مدیریت حتی متوسط به پایین و استمرار در کار می­توانید رتبه­های برتر را به دست آورید.


کپی این مقاله با ذکر منبع مجاز است.
كلمات كلیدی : افزایش بازدید افزایش بازدید رایگان افزایش بازدید واقعی افزایش بازدید کننده افزایش بازدید کننده رایگان افزایش بازدید گوگل افزایش بازدیدکننده افزایش بازدیدکننده رایگان افزایش رتبه در گوگل افزایش رتبه رایگان افزایش رتبه گوگل افزایش رتبه گوگل سایت افزایش رتبه گوگل وبلاگ افزایش رنک گوگل افزایش پیج رنک افزایش پیج رنکینگ بالا بردن جایگاه در گوگل بالا بردن رتبه گوگل بترین تحقیل رتبه گوگل بهترین مقاله رتبه گوگل بهترین مقاله پیج رنکینگ جامع تریت تحقیق پیرامون پیج رنکینگ ( رتبه گوگل ) در ایران جامع ترین تحقیق پیرامون پیج رنکینگ ( رتبه گوگل ) در ایران جدید رایگان رتبه گوگل رتبه گوگل چیست رنک گوگل سریع مجانی پیج رنک پیج رنک چیست پیج رنکینگ پیج رنکینگ چیست چگونه بازدید خود را افزایش دهیم چگونه رتبه گوگل خود را افزایش دهیم چگونه پیج رنک خود را افزایش دهیم چگونه پیج رنکینگ خود را افزایش دهیم کاربرد های رتبه گوگل کاربرد های پیج رنک کاربرد های پیج رنکینگ ،